Menemen Belediyesi, Yörük kültürünün bir parçası olan deve gösterilerine destek vermeye devam ediyor. Bu yılki etkinlik Türkelli Arena'da gerçekleşecek. 12. Geleneksel Türkelli Folklorik Deve Gösterisi için Türkiye'nin dört bir yanından gelen deve sahipleri, ülkedeki en ünlü develerini gösteri için Menemen'e getirecek. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Yoğun bir katılımla gerçekleştirilmesi beklenen deve gösterisi heyecanıysa, ilk olarak 22 Şubat'ta ilçe merkezinde düzenlenecek kortej ile başlayacak. Gösteriye katılacak develer, sahipleri tarafından davullar ve zurnalar eşliğinde Menemen'in merkezinde gezdirilerek, vatandaşlar etkinliğe davet edilecek. 25 Şubat Pazar günüyse Türkelli Arena'da büyük bir heyecan yaşanacak. Girişlerin ücretsiz olacağı etkinlikte çeşitli kategorilerde dereceye giren develer için ödül dağıtılacak.

'Bu Etkinliğe Menemen'de Ev Sahipliği Yapacak Olmaktan Mutluyuz'

Deve gösterilerine ilişkin olarak açıklamada bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Geleneksel deve gösterisi, folklorümüzün en önemli değerlerinden ve bizleri birleştirici bir etkinlik. Dolayısıyla bu güzel etkinliğe Menemen'imizde 12. kez ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Her geçen yıl daha oturmuş ve daha geliştirilmiş bir etkinlikle kültürümüzü yaşatıyoruz. Büyük bir katılımın olacağı etkinliğimizde her misafirimizi en iyi şekilde ağırlamak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 25 Şubat Pazar günü tüm hemşehrilerimizi, Türkelli Arena'da bu heyecana ortak olmaya davet ediyorum" dedi.

Yalı Çapkını dizisinde veda! Orhan'ın ölümü seyircileri derinden yıktı Yalı Çapkını dizisinde veda! Orhan'ın ölümü seyircileri derinden yıktı

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan