İzmir Otogarı'nda tadilat başladı: Firma ve Belediye anlaştı İzmir Otogarı'nda tadilat başladı: Firma ve Belediye anlaştı

Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından bölgede yaraları saran İzmir Büyükşehir Belediyesi, felaketin birinci yıl dönümünde de afet bölgesinden elini çekmedi. Başkan Soyer, yıkıcı depremin birinci yıl dönümünde afet bölgesinde depremzedelerle bir araya gelerek, depremzedelerin acılarına bir kez daha ortak oldu.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Başkan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesinin genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye'de hayatını kaybedenler için düzenlenen anma törenlerine katıldı. CHP milletvekilleri ve partililerle beraber ilk olarak Metin Tamer Sitesi bölgesinde düzenlenen törene katılan Başkan Tunç Soyer, burada hayatını kaybedenler anısına enkazın yerine karanfil bıraktı. Hemen sonrasında ise İstasyon Caddesinde gerçekleşen anma törenine katılan Başkan Soyer, depremzedelerle bir araya geldi.

'Ülkeyi Yönetenler Deprem Kuşağında Yaşadığımızın İdrakinde Değil'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Acımız çok taze, çok kısa süre geçti. Daha birkaç hafta önce Japonya'da benzer şiddette deprem oldu 286 kişi öldü. Burada on binlerin öldüğünü biliyoruz. Japonlar kadar yaşama hakkı yok muydu bizim insanlarımızın? Deprem bölgesinde, kuşağında yaşayan bir ülkeyiz. Maalesef ülkeyi yönetenler hiçbir zaman bunun idrakinde olmadıkları için bu kadar kayıp verdik. Dilerim bundan sonra gelecekler bu bilinçle insanların en temel yaşam hakkına saygı duyarak, koruyarak devleti yönetirler” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan