İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğrencileri Yiğitcan Alabaş ve Arda Türkcan Kurtoğlu, İşletme Bölümü öğrencisi Doğucan İncesu, İşletme yüksek lisans öğrencisi Richie vinoth Ramanan ve Finans Ekonomisi yüksek lisans öğrencisi Mücahit Zor’dan oluşan ekip, 16 Şubat tarihinde İstanbul’da düzenlenecek finalde yer alacak 5 takımdan biri oldu.

Hedef, Polonya'da Bölge Şampiyonasına Katılmak 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yarışmadaki takımlar; şirketin yatırım riskleri, hisse senedi değerlemesi, endüstri analizi ile çevresel, sosyal ve yönetişim temelli yatırımları (ESG performansı) gibi birçok konuda incelemeler yaptı. İEÜ’lü gençler, analizlerini tamamlayıp hazırladıkları raporu jüriye sundu. Yapılan değerlendirme sonucunda jüriden de geçer not alan İEÜ’lü ekip, finale kalmayı başardı. İEÜ'lü gençler, finalde birinciliğe ulaşmaları durumunda farklı ülkelerden ekiplerin yer alacağı, Polonya'da yapılacak bölge şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Bahar dizisindeki o gelinlik kimin çıktı? Demet Evgar yine herkesi şaşırtmayı başardı Bahar dizisindeki o gelinlik kimin çıktı? Demet Evgar yine herkesi şaşırtmayı başardı

'Öğrencilerimizin Birinci Olacağına Yürekten İnanıyorum'

İEÜ İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berna Aydoğan, "Öğrencilerimiz, bu yıl da bizi yanıltmayarak gurur verici bir başarıya imza attı. Kendilerini kutluyorum. Bizim yanı sıra; Koç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, ODTÜ ve Yeditepe Üniversitesi de finale kalan üniversiteler arasında yer aldı. Ben, öğrencilerimizin finalde de birinciliğe ulaşarak Avrupa'da bizi başarıyla temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Son 4 yıl içinde, farklı ekiplerle üçüncü kez finale kaldık. Başarı, gururla söylüyorum ki bizde gelenek haline geldi. Öğrencilerimiz, üniversitemizde kendilerini en iyi şekilde geliştirdiklerini, çağın gereklerine uyan kapsamlı bir eğitim aldıklarını kanıtladı" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan