11-12 Mayıs tarihleri arasında Menemen Belediyesi tarafından bu yıl 14. kez düzenlenecek olan miralem Çilek Festivali, lezzetli çileklerin yanı sıra, eğlenceli etkinlikler ve bol bol müzik ile unutulmaz bir hafta sonu vadediyor. Emiraem Çilek Festivali, Menemen'in Emiralem Mahallesi'nde gerçekleştirilecek. 

'Festivale Gelenler Unutulmaz Anlar Yaşayacak'

İzmir Kalkınma Ajansı'ndan Cumhuriyete armağan: "Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyetle Şekillen Bir Kent: İzmir" İzmir Kalkınma Ajansı'ndan Cumhuriyete armağan: "Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyetle Şekillen Bir Kent: İzmir"

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Emiralem’in lezzetli çileğiyle birlikte, birçok yöresel ürünün de ziyaretçilerle buluşacağı festivalde, çocuklar için de yüz boyama etkinlikleri, yarışmalar ve sürpriz programlar yer alacak. Emiralem Çilek Festivalinin her geçen yıl ziyaretçi rekoru kırdığını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Festivale gelenler, unutamayacağı anlar yaşayacak. Menemen’imizin bereketli topraklarından adeta birbirinden güzel tarım ürünleri fışkırıyor. Doğanın bize sunduğu bu muhteşem nimetler, Türkiye’nin her yerine gönderildiği gibi farklı ülkelere de ihraç ediliyor. Dolayısıyla lezzeti tüm dünya tarafından kabul edilen çileğimizi, tam da merkezi olan Emiralem’de birbirinden keyifli etkinliklerle tatmak isteyen, çilekli farklı ürünleri de yerinde görmek isteyen herkesi, 11-12 Mayıs tarihlerinde Emiralem’e bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan