Göztepe Teknik Direktörü Stanimir Stoilov, göreve geldiğinde Göztepe'nin iç saha maçlarında seyirci sayısının az olduğunu ve bunu değiştirmeleri gerektiğini vurguladı. Bu amaçla daha atak ve agresif bir futbol tarzı geliştirmek için oyuncularla çalışmalar yaptıklarını belirten Stoilov, bu sayede son 10 lig maçını da kapalı gişe oynadıklarını ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sutopunda Türkiye İkincisi! İzmir Büyükşehir Belediyesi Sutopunda Türkiye İkincisi!

Bulgar teknik adam, Göztepe'nin Süper Lig'de de bu agresif ve hücumcu futbolu sürdürmeye devam edeceğini söyledi. Stoilov, "Biz her zaman en iyisini yapmak istiyoruz. Süper Lig'de de en iyisini yapmaya çalışacağız. Rakiplerimiz çok zor takımlar ama biz de Göztepe'yiz. Biz her zaman mücadele edeceğiz ve her zaman kazanmak için oynayacağız" dedi.

'Sıkı Bir Şekilde Çalışmaya Devam Edeceğiz'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Taraftarlara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Stoilov, “Futbolda zor günler de var, Onların her zaman bizim yanımızda olacağına inanıyorum. Futbolda ne yapmayı biliyorsanız, aklınızda bir şeyler varsa istediklerinizi gerçekleştirmek daha kolaydır. Benim de zaten geldiğimde aklımda bir plan vardı. Daha önce çalıştığım kulüplerde de planım hazırdı ve planımın üzerine çalışmaları gerçekleştirdim daha sonra da başarı geldi” diye konuştu.

İlk geldiğinde taraftarları ve kulüp yapısını göründe Süper Lig'e yükselmenin zor olmayacağını düşündüğünü aktaran Stoilov, "İnsanlar bu ligin ne kadar zor olduğunu hatta Süper Lig'den daha zor olduğunu söylese de biz Süper Lig'e yükselmeyi güzel bir şekilde başardık. Şimdi sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

'Oyuncularım Geliştiği Zaman İyi Olurum'

Kazanmayı sevdiğini ifade eden söyleyen Stoilov, sözlerini şöyle noktaladı:

"Benim için beraberlik hiçbir zaman iyi bir sonuç olmadı. Bunu oyuncularıma da aynı şekilde hiçbir zaman kabul edilmeyeceğini ilettim. Oyuncularım da zaten bu dediğim şeylere sahip, bunu kalbinde hisseden oyuncular. Zaten onların da desteğiyle bir birlik olduk ve bununla beraber iyi sonuçlar gelmeye başladı ve bu sonuçlarla beraber yolumuza her gün güçlenerek devam ettik. Dediğim gibi benim hoca olarak en önemlisi oyuncularıma her gün daha iyi olmaları için zorlamamdı. Çünkü ben onlar geliştiği zaman iyi olurum ama gelişmezlerse iyi olmam."

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan