Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kütüphanelerin raflarını zenginleştirmek için kitap bağışı kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, vatandaşlar kullanılabilir durumdaki kitaplarını 10 mahallede faaliyet gösteren kütüphanelere bağışlayabilecekler.

Bayraklı Belediyesi 8 bin 500 haneye yardım eli uzatıyor: 51 bin hijyen paketi dağıtıldı! Bayraklı Belediyesi 8 bin 500 haneye yardım eli uzatıyor: 51 bin hijyen paketi dağıtıldı!

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı Belediyesinin, 10 mahallede faaliyet gösteren kütüphanelerine 7'den 70'e herkes ilgi gösteriyor. Ayda 8 binden fazla ziyaretçi sayısına ulaşılan kütüphanelerde ödünç kitap hizmeti verilirken, araştırmalarını ve ödevlerini yapmak isteyen öğrencilere internet ve bilgisayar kullanım imkanları da sağlanıyor. Vatandaşlar kütüphane ortamında kitaplarını okurken, çay ve kahve ikramından da ücretsiz yararlanıyor. Bu kapsamda kütüphanelerdeki içerikleri ve kaynakları artırmak için harekete geçen Bayraklı Belediyesi, evlerde kullanılabilir durumdaki kitapların ihtiyaç sahipleriyle buluşturulması için kitap bağışı kampanyası başlatarak vatandaşlara çağrıda bulundu. Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından yürütülen bağış kampanyasına destek olmak isteyenler, kitaplarını kütüphane kafelere bırakabilecek. Kampanya ile ilgili 0232 477 20 00 - 2871 telefon numarasından bilgi alınabilecek.

'Kütüphanelerimize Gösterilen İlgi Oldukça Yüksek'

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal da, “İlçemizde kütüphanelerimizin hizmetlerini artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kütüphanelerimize gösterilen ilgi oldukça yüksek ve biz de imkanlarımız dahilinde ihtiyaçları karşılamak için üzerimize düşeni yapacağız. Kitap bağışı kampanyası ile de hem çeşitliliği hem de kitap sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı kitap bağışına destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan