Menemen Belediyesi, istihdam atağında rekor üstüne rekor kırıyor. Geride kalan üç yıl içinde 10 binin üstünde vatandaşın işe yerleşmesini sağlayan belediye, 2024 yılının ilk çeyreğinde de 2024 kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti.

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bu başarının arkasındaki itici gücü şu şekilde açıkladı: "Göreve geldiğimiz ilk günden beri, ilçemizde en çok önemsediğimiz ve en çok mesai harcadığımız konuların başında refah seviyesi geliyor. Bu kapsamda hemşehrilerimizin meslek sahibi birer çalışan olarak istihdam edilmesi için büyük çaba sarf ediyoruz."

Hedef 25 Bin Vatandaşa İstihdam Sağlamak 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Menemen'deki istihdamın artarak sürmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Pehlivan, "İmzaları atılan serbest bölgemiz ve bölgemizin en büyüğü olmasını planladığımız karma organize sanayi bölgemiz için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Her iki alanımızın da tamamlanmasıyla sadece ilk planda 25 bine yakın hemşehrimizin daha istihdamını sağlayacağız. Menemen'in istihdam imkanları, sadece Menemenlilere değil çevremizdeki ilçelerde oturan hemşehrilerimize de yetecek. İlçemizi sadece sosyal anlamda değil, iş yaşamı anlamında da bir cazibe merkezi haline getirerek kalkınmada örnek bir kent olacağız. Bu kapsamda Menemen Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktamızı, İzmir birincisi yapan ekip arkadaşlarımı başta hizmet noktası sorumlumuz olmak üzere yürekten kutluyorum. İş arayan tüm hemşehrilerimizi başvuru yapmaya davet ediyorum" dedi.

'Her Meslekten Vatandaşımıza Uygun İş Var'

Bayraklı'da uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 3 gözaltı Bayraklı'da uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 3 gözaltı

Vatandaşlar ve firmalar arasında köprü kurduklarını belirten Menemen İŞKUR Hizmet Noktası Sorumlusu Çetin Güler ise "Başarımızın sırrı doğru diyalog" dedi.

Güler, "İşverenlerimiz ve iş arayan vatandaşlarımızı buluştururken, en uygun CV'yi en uygun iş ile eşleştirmeye gayret ediyoruz. Böylelikle ortaya uzun soluklu ve verimli bir çalışma hayatı çıkıyor. Hem firmalarımız hem de iş arayanlarımızla oluşturduğumuz bu güven ilişkisi sayesinde, firmalarımız da tüm personel ihtiyaçlarını doğrudan bize bildiriyor. Böylelikle her meslekten vatandaşımıza uygun işi bulabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan