Aliağa Belediye Tiyatrosu'nun (ALBET) yeni oyunu "5 Dakikada Ünlü", ilk gösteriminde izleyicileri mest etti. Yazarlığını ve yönetmenliğini Demet Bozkurt'un üstlendiği oyun, günümüzde ünlü olma algısını absürt bir dille ele alıyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İlk sahnesi Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen oyunu Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serap Cerrahoğlu ile çok sayıda tiyatrosever izledi. Yoğun ilgi gören oyunda 40 kişilik ALBET ekibi performanslarıyla tiyatro resitali yaşattı. Kness Up grubu ise müzikleriyle geceye renk kattı.
Oyunda; Günümüzde ünlü olma kavramının nasıl değiştiğini, görünür olmanın düşünür olmaktan artık daha kıymetli olduğunu ve sürekli kimlik arayışının olduğu bir yüzyılda, insanların sanal bir dünyaya daha fazla itelenerek başkalarının kuklası haline geldiği absürt bir dille anlatıldı. Oyun bir yandan kahkaha tufanı yaşatırken bir yandan da izleyenleri düşündürdü.

Demet Bozkurt'tan Teşekkür

ALBET oyuncuları gecenin sonunda ayakta alkışlanırken Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Öztürk, Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt’a çiçek takdim etti. Oyunun çok büyük bir emek ve sabırla hazırlanarak sahnelendiğini belirten Bozkurt, “Salonu dolduran tiyatroseverlere, ASEV ailesine, ALBET oyuncularına ve teknik ekibine, sanatın ve sanatçının her daim yanında olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Şehir Tiyatroları Bandırmalı çocuklarla buluştu İzmir Şehir Tiyatroları Bandırmalı çocuklarla buluştu

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan