Köy ve kırsalda toplumsal, kültürel, ekonomik ve sosyal kalkınmayı amaçlayan Tohumluk Vakfı, Yaşar Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalayarak önemli bir adım attı. Selçuk Yaşar Kampüsü'nde gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yiğit Kazançoğlu, Tohumluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ayhan ve her iki kurumdan da çok sayıda yetkili katıldı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İş birliği protokolü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yiğit Kazançoğlu ve Tohumluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ayhan tarafından imzalandı. Prof. Dr. Kazançoğlu, Yaşar Üniversitesinin 2021-2022 akademik yılında eğitime başlayan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve bu alanda gerçekleşen akademik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tohumluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ayhan ise vakfın çalışma alanlarından ve projelerinden bahsederek üniversitelerle yaptıkları iş birliklerinin önemine dikkat çekti.

Tekstil ve moda sektöründe heyecan artıyor: Üç fuar aynı anda İzmir'de! Tekstil ve moda sektöründe heyecan artıyor: Üç fuar aynı anda İzmir'de!

İş birliği kapsamında; eğitim, kültür ve sanat alanında üniversitenin öğretim elemanları ve öğrencilerinin yer alacağı projeler geliştirilmesi ve uygulanacak. Tohumluk Vakfı tarafından kırsalda yürütülmekte olan projelerin çıktılarını gerektiğinde Yaşar Üniversitesi ile paylaşılacak ve bu amaçla üniversitenin spor, konferans ve tiyatro salonlarının kullanılacak, tarım alanında üniversitede yer alan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi iş birliği ile akıllı tarım uygulamaları geliştirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan