Kuşçular Mahallesi'nde saat 11.00 civarında gerçekleşen olayda, evine yakın bir yerde lastik tamiri yapan komşu esnafına giden M.K. adındaki kişi, iş yerinin önünde zincirle bağlı bir köpeğe hortumla saldırdı. Saldırganın acımasızca köpeği defalarca vurduğu ve hayvanın can havliyle kaçmaya çalıştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Hırsını alamayan saldırgan, çevredeki bir motosikleti devirdikten sonra hortumla köpeği vurmuş, ardından bir demirle ve sonrasında bir kürekle saldırdı. Saldırganın köpeğe vahşice vurduğu sırada iş yeri çalışanı çocuğun ise kokudan dolayı müdahale edemediği iddia edildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Öte yandan, aldığı darbeler sonrası başı yarılan köpeğin sahibi tarafından veterinere götürülerek tedavi altına alındığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan