Kuşçular Mahallesi’nde yaşanan olayda, evinin yakınındaki araç lastik tamiri yapan komşu dükkanı ziyaret eden M.K., iş yerinin önünde zincirle bağlı duran köpeğe hortumla saldırdı. Saldırgan, köpeğe defalarca hortumla vurdu. Köpek kaçmaya çalışırken peşinden giderek acımasızca da saldırısına devam etti. Saldırgan, bir motosikleti devirdikten sonra köpeğe bir demirle ve daha sonra kürekle vurdu. M.K.'nin köpeğe saldırdığı sırada, iş yerinde çalışan bir şahsın ise korkudan müdahale edemediği iddia edildi. Köpeğe yapılan saldırı güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, köpeğin sahibinin saldırgan hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. 

Bayraklı Belediyesi 8 bin 500 haneye yardım eli uzatıyor: 51 bin hijyen paketi dağıtıldı! Bayraklı Belediyesi 8 bin 500 haneye yardım eli uzatıyor: 51 bin hijyen paketi dağıtıldı!

Cani Saldırgana Ev Hapsi, İzleyen Çalışana Barınakta Çalışma Cezası

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Öte yandan, M.K.’nin köpeğe saldırdığı anlara ait güvenlik kamerası görüntülerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından tepki yağarken, soruşturma kapsamında saldırgan M.K. ile olay anında kendisine müdahale edemeyen iş yeri çalışanı M.K. gözaltına alındı. Jandarmadaki ifadesinde, aracına zarar verdiği için köpeğe saldırdığını söylediği öğrenilen M.K. ve iş yeri çalışanı şahıs, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Saldırgan M.K.’ye çıkarıldığı mahkemece ev hapsi cezası, olay anında kendisine müdahale edemeyen iş yeri çalışanı M.K.’ye ise haftada bir gün bir saat barınakta çalışma cezası verildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan