Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Urla açıklarında Sahil Güvenlik gemisi tarafından durdurulan lastik bottaki 3'ü çocuk 14 düzensiz göçmen ile insan kaçakçısı olduğundan şüphelenilen 1 kişi yakaladı. Ayrıca Dikili ilçesi Hayratlı Koyu mevkisinde Sahil Güvenlik Kolluk Destek Timi tarafından karada bir grup düzensiz göçmen tespit edilmiş olup, bölgede bulunan 10'u çocuk 22 düzensiz göçmen de yakalanarak İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Son olarak Çeşme açıklarında da Sahil Güvenlik botu tarafından durdurulan lastik bottaki 27'si çocuk 56 düzensiz göçmen yakalanarak karaya çıkarıldı.

5'i Çocuk 24 Düzensiz Göçmen Ölümden Döndü

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Dikili ilçesi açıklarında düzensiz göçmenlerin olduğu lastik botun motor arızası nedeniyle sürüklendiği ve yardım talebinde bulunulduğu bilgisinin alınması üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Ekipler tarafından 20'si çocuk 45 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Çeşme açıklarında da lastik botta bir grup düzensiz göçmen bulunduğu yönünde bilgi alan ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 5'i çocuk 24 düzensiz göçmeni, Sahil Güvenlik botu ile kurtardı.

Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

Düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan