İzmir'in Bornova ilçesindeki Kristal Zeytinyağı Fabrikası'ndan 86 işçi toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grevi 23'üncü gününde de sürdürüyor. 

Cuma günü tekrar bir görüşme var

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Tek Gıda İş Sendikası Baş Temsilcisi Fatih Pekcan, geçinebilecekleri oranda ücret istediklerini ifade etti. Pekcan, “Bugün grevimizin 23. günü. Arkadaşlarımızın hepsi geçinebileceği bir ücret istiyor. Arkadaşlarımızın istediği; evlerini geçindirebileceği, kirası olanların evini geçindirebileceği, normal bir şekilde, rahat bir şekilde geçinebileceği ücretler istiyor. Ücretler düşük kaldı. Cuma günü bir toplantımız olacak tekrar fabrikamızda. Oradan bir ümit bekliyoruz. Güzel bir sonuç bekliyoruz. 86 kişi grevdeyiz. Fabrikada üretim yavaşladı, durmadı. Kanun gereği 11 kişi yine normal çalışarak işini yapıyor. Haklarımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

İzmir Konak'taki Elektrik Çarpması Faciasında Tutuklanan Kişi Sayısı 14'e Yükseldi İzmir Konak'taki Elektrik Çarpması Faciasında Tutuklanan Kişi Sayısı 14'e Yükseldi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan