İzmir'in Konak ilçesi Üçyol Metro İstasyonu'ndan çıkışı sağlayan yürüyen merdiven, üzerinde yolcular bulunduğu sırada ters yönde hareket etmeye başladı. Bu esnada merdiveni kullanmakta olan vatandaşlardan 11'i dengesini kaybederek düştü. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İhbar üzerine adrese polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Hafif şekilde yaralanan vatandaşlar, sağlık ekiplerince kontrol amaçlı çevredeki hastanelere kaldırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

11 kişinin hafif yaralandığı olayla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “01 Temmuz 2024 Pazartesi günü sabah saatlerinde Üçyol Metro İstasyonumuzda, ara kattan gişe seviyesine çıkıştaki yürüyen merdiven arızalanarak ters yönde hareket etmiş, merdiveni kullanan vatandaşlarımızdan 11'i hafif yaralanmıştır. Olay yerine gelen ambulans personelinin 'doku zedelenmeleri' teşhisi koyduğu vatandaşlarımız; Atatürk, Bozyaka, Buca Seyfi Demirsoy ve Alsancak devlet hastanelerine kaldırılmış, ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Üçyol Metro İstasyonu yürüyen merdivenlerinin servis ve bakımı, arızanın meydana gelmesinden bir gün önce 30 Haziran 2024 Pazar günü yapılmış, servis/bakım tutanaklarına göre saat 17.00'de tamamlanmıştır.”

İnceleme başlatıldı

Açıklamanın devamında arızanın sebebinin belirlenmesi için Metro AŞ teknik ekipleri ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi uzmanlarının birlikte çalıştıkları ve eşzamanlı olarak hukuki incelemenin başlatıldığı belirtildi.

Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi