Mahzen Operasyonu'nun İzmir ayağında, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen operasyonda, İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesiyle, Torbalı ilçesinde faaliyet gösteren 'Keser' suç örgütüne yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. 

Hasan Keser Dahil 5 Şüpheli Gözaltına Alındı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Özel Harekat Polisi'nin de destek verdiği operasyonda, çete üyelerinden birinin kapıyı açmamaya direndiği anlar da yer aldı. Polis ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu gözaltına alınan Hasan Keser ve örgüt mensubu olduğu değerlendirilen diğer 4 şüpheli, gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Adreslerde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında, şüphelilerin ateşli silah kullanmak suretiyle kasten yaralama, mala zarar verme, tehdit, hakaret, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve ruhsatsız silah kullanma olaylarına da karıştıkları tespit edildi.

Kemalpaşa'da kontrolden çıkan cip devrildi, sürücü Y.A. hayatını kaybetti Kemalpaşa'da kontrolden çıkan cip devrildi, sürücü Y.A. hayatını kaybetti

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan