Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, İzmir'de de insanlar bayram alışverişi için harekete geçti. Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yoğun bir bayram atmosferi var. Vatandaşlar çocukları ve kendileri için bayramlık kıyafetler ararken, bir yandan da bayram şekeri almak için dükkanları dolaşıyorlar.

Kimine Göre Fiyatlar Uygun, Kimine Göre Pahalı

Bahar dizisindeki o gelinlik kimin çıktı? Demet Evgar yine herkesi şaşırtmayı başardı Bahar dizisindeki o gelinlik kimin çıktı? Demet Evgar yine herkesi şaşırtmayı başardı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yurt dışından Ramazan Bayramı için Türkiye’ye gelen Ayşe Toy, “Aile ve akraba ziyareti için geldik. Kemeraltı Çarşısı’nı geziyoruz. Fiyatları çok uygun bulduk. Türkiye şartlarına göre fiyatlar gayet güzel. Zaten fiyatların düşük olduğunu buradaki kalabalıktan anlıyoruz. Hiç kimse dert yanmasın” dedi. 

Fiyatların çok pahalı olduğunu dile getiren Evren Taşdemir: “İnsanlar bir şey alamıyor. Alışverişe çıktık fakat baktık bütçemize uygun bir şey yok. Biz de gezmeye başladık” diye konuştu.

Eski Kalabalığı Göremediler 

Burhan Dursun, ''Ankara’dan buraya gezmek için geldik, gelmişken de Kemeraltı Çarsısı’nda alışveriş yapalım dedik. Çocuklara bir şeyler alacağız. Kemeraltı Çarşısı’nı önceden beri bilirim, çok daha kalabalık olduğunu zamanları da bilirim. Şu anda biraz bana boş gibi geldi. Çok daha kalabalık olduğu ve hareket etmekte zorlandığımız dönemleri hatırlıyorum'' ifadelerini kullandı. 

Begüm Kıymaz, “Aşırı bir yoğunluk var. Bayramın tadını çıkarmaya çalışacak insanlar. Bu yorgunluk ve kalabalığın üzerine ertesi gün daha da rahat edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan