Artı Gerçek'in derlediği habere göre; Sözcü TV'de Ana haber sunucusu değişti. Geçtiğimiz günlerde Sözcü TV'ye veda eden Oğuz Demir’in yerine Savaş Kerimoğlu ile anlaşıldı. Bundan böyle Savaş Kerimoğlu, Ana haberi sunacak.

Sözcü TV'de beklenmedik bir değişiklik yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde kanaldan ayrılan Oğuz Demir'in yerine artık ana haberleri Savaş Kerimoğlu sunacak. Yapılan anlaşma ile birlikte Savaş Kerimoğlu'nun Sözcü TV'de önemli bir görev üstleneceği belirtiliyor.

2-17

Savaş Kerimoğlu, deneyimli bir gazeteci olarak biliniyor ve medya sektöründe uzun yıllardır başarılı bir kariyere sahip. Yeni göreviyle ilgili olarak Kerimoğlu'nun heyecanlı olduğu ve izleyicilere kaliteli bir haber sunumu vaat ettiği ifade ediliyor.

Sözcü TV’den transfer haberi geldi. MedyaRadar’ın özel haberine göre geçtiğimiz günlerde kanala veda eden Oğuz Demir’in yerine Savaş Kerimoğlu ile anlaşıldı. KRT TV’den ayrılan tecrübeli ekran yüzü, Sözcü TV’de hafta sonları sabah haberlerini sunacak.

Savaş Kerimoğlu, KRT TV’den ayrılığını “Tüm dostlara selam olsun. Bugün itibariyle KRT’den kendi isteğimle ayrılıyorum. Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen, emekleriyle büyük katkı veren tüm mesai arkadaşlarıma ve kanal yönetimine teşekkür ederim. En kısa zamanda yeni bir yol yeni bir başlangıçta buluşmak üzere” diyerek duyurmuştu.

Fportakal2

FATİH PORTAKAL VEDA MI EDECEK?

Öte yandan bazı haber sitelerinde Fatih Portakal'ın Sözcü TV'ye veda edeceği öne sürüldü. İddialara göre Fatih Portakal, Halk TV ile anlaşma yapacak ve Halk TV ana haberi sunacaktı. Ancak bu iddiaların doğru olmadığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde İrfan Değirmenci, Halk TV'ye veda ederek siyasete geri dönme kararı almıştı. 

Editör: Sadık Şimşek