İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2019-2024 dönemindeki 5 yıllık icraatlarını ve karşılaştığı zorlukları basın mensuplarıyla Şato Kütüphane Bahçesi’nde gerçekleşen basın toplantısında paylaştı. Eleştirilere cevap veren Soyer, "Vicdanım rahat. Eksik, yanlış, kusurlu bulanlar olabilir. Fakat ben vicdanen kendi biyolojik sınırlarımı zorlayarak bunları yaptım" şeklinde konuştu. Bu açıklamalarıyla birlikte Soyer, görev süresi boyunca yapılanları ve eleştirilere de yanıt verdi.

'Kemal Kılıçdaroğlu Tekrar Aday Gösterilmememi Şaşkınlıkla Karşıladı'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Soyer, aday gösterilmemesinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek, “Kılıçdaroğlu’nu iki kez ziyaret ettim. Benim ‘aday gösterilmememi şaşkınlıkla karşıladığını’ söyledi” cümlelerini aktardı.

Buca'da tribün lideri Evren Yiğit ile AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın arasında silahlı kavga: 1 ölü, 2 yaralı Buca'da tribün lideri Evren Yiğit ile AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın arasında silahlı kavga: 1 ölü, 2 yaralı

CHP Lideri Özel'in 'Sütte Leke Var' Açıklamasına Yanıt
 
Yerel seçimlere yönelik de açıklamalarda bulunan Soyer, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm adaylarına başarılar diliyorum. Sonuç itibariyle ben burada aday gösterilmedim. Üstelik de anketlerde başarısız çıktığıma dair ifadeler kullanıldı. Genel başkana ‘geçmişte bazı sorunlar vardı’ denmiş. Dolayısıyla benim, başarısız bulunan bir belediye başkanının ‘sütte leke var onda yok’ denilen bir başkan adayının yanında olmam ona zarar verir. Benim başarısız bulunduğum bir yerde Cumhuriyet Halk Partisi için yapacağım çalışmanın bir sınırı vardır. Daha önce bir İstanbul'a gitmiştim. Bu hafta içinde Rize'ye gideceğim. Benim birikimimden, deneyimimden faydalanmak isteyen Cumhuriyet Halk Partililere koşa koşa gidiyorum. Son dakikaya kadar da elimden geleni yapacağım. Ama bunun sorumluluğunu İzmir'le ilgili benden beklemek artık haksızlık olur. Ama hem beni aday gösterme hem benden bu işin kazanılmasını bekle bu hakkaniyete uygun değil” diye vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan