Selçuk Efes Kent Belleği, 5-15 yaş arası 40 öğrencinin eserlerinin sergilendiği "Renkli Dünyamız" adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı. Sergi, 20 Haziran 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Resim Öğretmeni Saime Özgönül'ün öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan 'Renkli Dünyamız' adlı resim sergisi yoğun ilgi gördü. Sergide Saime Özgönül'ün beraber çalıştığı 5- 15 yaş arası 40 öğrencisinin çalışmaları yer aldı. Öğrencilerin renkli dünyalarını yansıttığı sergide, birbirinden farklı teknikler ve temalar kullanılarak oluşturulmuş eserler büyük beğeni topladı.

Resim yapmanın kendisine farklı dünyaların kapısını açtığını belirten Eylül Sözlü; “Resim yapmak farklı bir deneyim. İnsanın ruhunu aydınlatıyor” dedi.

Kısa bir süre önce resim yapmaya başladığını belirten İrfan Deniz; “Resim yapmak ruhu besleyen bir şey. Yeteneği olan çocukların aileleri çocuklarını mutlaka resim yapmaya yönlendirmeli” dedi.

Tekstil ve moda sektöründe heyecan artıyor: Üç fuar aynı anda İzmir'de! Tekstil ve moda sektöründe heyecan artıyor: Üç fuar aynı anda İzmir'de!

Kızının yaptığı çalışmalarla gurur duyduğunu belirten Cayize Egüz; “Aileler çocuklarını yetenekleri konusunda desteklemeli diye düşünüyorum” dedi.

Renkli Dünyamız Resim Sergisi 20 Haziran 2024 tarihine kadar Selçuk Efes Kent Belleği'nde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan