Selçuk'ta son yıllarda halk oyunlarına olan ilgi giderek artıyor. Bu artan ilgiye Selçuk Belediyesi de kayıtsız kalmıyor ve gençlere ücretsiz halk oyunları eğitimi veriyor. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in desteğiyle halk oyunları eğitmeni Ulaş Erol koordinatörlüğünde Gökçealan ve Çamlık köylerindeki öğrenciler başta olmak üzere ilçe merkezinde de birçok gence eğitim veriliyor.

Aliağa'da otluk alanda korkutan yangın Aliağa'da otluk alanda korkutan yangın

400’ün Üzerinde Gençle Kültürümüz Yaşatılıyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Ege yöresinin birbirinden hareketli ve keyif veren figürlerini gençlerle buluşturan Selçuk Belediyesi Halk Oyunları Eğitmeni Ulaş Erol, 400’ü aşkın kursiyere eğitim verdiklerini, bunların içerisinde Filiz Başkan’dan bu konuda özellikle Gökçealan ve Çamlık köyündeki okulların öğrencilerinin talebi bulunduğunu belirtti. Gençlerin son yıllarda halk oyunlarına büyük ilgi gösterdiğini hatırlatan Eğitmen Ulaş Erol, belediye tarafından ücretsiz olarak verilen bu eğitimlere katılım olmasının son derece önemli olduğunu kaydetti.

Halk oyunlarının yanı sıra Yeşim Erol tarafından modern dans eğitimlerinin de verildiğini hatırlatan Ulaş Erol; “Efes Selçuk Belediyesi olarak Filiz Başkanımızın desteği ile verdiğimiz bu eğitimlerimiz keyifle devam ediyor. Kurslarımıza şu an itibariyle 400’ün üzerinde gencimiz katılım sağlıyor. Gençlerimize halk oyunlarımızı öğretirken aynı zamanda kültürümüzü yaşatıyoruz. Ege yöresi başta olmak üzere çeşitli yörelere ait figürleri mükemmel koreografilerle buluşturup izleyenlere keyifli anlar yaşatan tüm gençlerimizi kutluyor, kültürel kimliğin önemli bir parçasını oluşturan halk oyunlarına destek veren Efes Selçuk Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan