İzmir'in Selçuk ilçesi, yaz tatili boyunca çocuklara çok sayıda ücretsiz kurs seçeneği sunuyor. Belediye tarafından düzenlenen "Yaz Okulu Kursları", 7-14 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerine ve gelişmelerine yardımcı olacak.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yılın her döneminde kentte yaşayan çocukların ve gençlerin kültür, sanat ve sporla iç içe olması için çalışmalarını sürdüren Selçuk Belediyesi okulların tatil olması ile birçok farklı dalda Yaz Okulu Kursları açıyor. Satranç, basketbol, piyano, bateri, halk oyunları, resim, kız futbol, gitar, keman, cimnastik, voleybol, çello, orf ritim ve modern dans kategorilerinde açılacak olan kurslar için başvurular Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’ne yapılacak. Kurslar tamamen ücretsiz olacak.

Altınordu, Halil Can Cemali'yi Kadrosuna Kattı Altınordu, Halil Can Cemali'yi Kadrosuna Kattı

Selçuk’un Kızları İçin Bir İlk

Her yıl ilham veren kentin ilham veren çocuklarının katılım gösterdiği yaz okulu kursları kapsamında bu yaz bir İlk kez kız futbol kursu da açılacak. Selçuklu gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Halk Oyunu ve Modern Dans kurslarının da yoğun katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

Başvurular İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde

Selçuk Belediyesi yıl boyu kent genelinde yaşayan çocukların kültür ve spor kurslarına katılımı için çalışmalarını sürdürüyor. Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde devam eden müzik kurslarının yanı sıra spor okullarına devam eden çocukların ulaşımı, kentte faaliyet gösteren spor kulüplerinin ulaşımları ve malzeme teminleri de Selçuk Belediyesi tarafından sağlanıyor.

Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Yaz Okulu Kursları kapsamında düzenlenecek spor kurslarının başvuruları için Tören Alanı Spor Birimi Ofisine, kültür kursları başvuruları için Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’ne ulaşmak yeterli olacak. Selçuk Belediyesi Yaz Okulu Kurslarına katılım kontenjan ile sınırlı olacak.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi