Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği

Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçenin otel bölgelerinde ve plajlarda yoğunluk nedeniyle oluşan çöp yığınlarını temizlemek için aralıksız çalıştı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram tatili boyunca yaşanan yoğunluk nedeniyle sahillerde meydana gelen çöp yığınlarını toplamak için ekstra mesai yaptı. Özellikle Pamucak ve Pananos sahilleri ile Zeytinköy'de bulunan Kazangöl'de tatilcilerin artan sayısıyla birlikte çöp miktarında da gözle görülür bir artış yaşandı.

Bayram tatili boyunca, Selçuk'ta günlük olarak toplanan çöp miktarı yaklaşık 60 tondan, 150 tona çıktı. Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu artışı karşılayabilmek için sahil boyunca temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Bayram süresince yaşanan yoğunluktan dolayı sahillerde toplanan çöp miktarında ciddi bir artış yaşandı. Bu nedenle ekiplerimiz, sahillerimizi temiz tutmak için gece gündüz demeden çalıştı. Ancak, vatandaşlarımızdan da çevreye karşı daha duyarlı olmalarını bekliyoruz" denildi.

Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de, "Efes Selçuk'un doğal güzelliklerini korumak ve halkımızın temiz bir çevrede tatil yapmasını sağlamak bizim önceliğimizdir. Bu nedenle temizlik ekiplerimiz, bayram tatili boyunca yoğun bir çalışma temposu içerisindeydi. Halkımızın ve misafirlerimizin temiz bir ortamda tatillerini yapmaları için özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi