Selçuk Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle ilçede kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı. Cumhuriyet Mahallesi'nde başlayan temizlik çalışmaları, ilçenin diğer noktalarında da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı Kent Temizliği Şube Müdürlüğü'nden 25 kişilik temizlik ekibi, Selçuk Belediyesi temizlik ekipleriyle birlikte çalıştı.

Aliağa'da otluk alanda yangın Aliağa'da otluk alanda yangın

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı Kent Temizliği Şube Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 25 kişilik temizlik ekibi, Selçuk Belediyesi temizlik emekçileri ile birlik ve dayanışmayla Selçuk sokaklarını pırıl pırıl yaptı. Büyük bir özveriyle çalışan temizlik emekçileri öncelikli olarak çocukların oyun alanları olan parklardaki çöpleri topladı. Çöplerin tamamı toplandıktan sonra yol süpürme araçları ile kapsamlı bir temizliğe başlandı. Süpürme işleminden sonra Selçuk’un Cadde ve sokakları basınçlı suyla yıkandı.

Halkın sağlık ve hijyeninin her şeyden önde geldiğini her fırsatta dile getiren Filiz Başkan, “Sayın Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiği ilk günden beri el ele tutuşup hizmetleri yerine getirmek için gayret ediyoruz. Bunların en güzel örneklerinden biri de temizlik çalışmalarındaki birliktelik oldu. O yüzden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuk Belediyesi’nin kent genelinde yaptığı temizlik çalışmaları vatandaşların beğenisini topluyor. Büyük bir titizlikle yürütülen temizlik çalışmaları Selçuk halkına daha ferah ve hijyenik bir kentte yaşama imkanı sunmaya devam edecek.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan