Selçuk'ta Çocuklara Yaz Boyu Kültür ve Spor Dolu Fırsatlar Selçuk'ta Çocuklara Yaz Boyu Kültür ve Spor Dolu Fırsatlar

Selçuk Belediyesi, Emekli Efeslim Kart projesi ile geçtiğimiz Ocak ayından beri ilçedeki emeklilere destek olmaya devam ediyor. Bu kart sayesinde emekliler, anlaşmalı kasap, şarküteri ve market gibi işletmelerden ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sosyal yardım projesi olan Emekli Efeslim Kart ile emeklilere ekonomik olarak katkı sağlamayı hedefleyen Selçuk Belediyesi, emeklilerin yaşam alanlarına dokunarak destek veriyor. Karta sahip olabilmek için belirli şartları taşıyan emekli vatandaşlar, başvuru yaparak bu imkândan faydalanabiliyor.

Selçuk Belediyesi, Emekli Efeslim Kart projesi ile emeklilerin hayatını kolaylaştırırken, aynı zamanda yerel esnafa da destek oluyor. Emekli Efeslim Kart için başvuruların devam ettiğini belirten Belediye yetkilileri, emekli vatandaşların bu avantajdan yararlanması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılacak incelemelerle başvurular içerisinde, 10 bin TL maaş alan, üzerinde herhangi bir taşınmaz bulunmayan ve hanede başka bir kişinin geliri bulunmayan emekliler belirlenip, Emekli Efeslim Kart sahibi olabilirler. Emekli Efeslim Kart sahipleri her ay kartlarına yüklenen bin TL’lik tutar ile Efeslim Kart noktası olan işletmelerden alışveriş yapabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan