Seferihisar ile Samos Adası arasında feribot seferleri yoğun ilgiyle başladı. Teos Marina ve İDO iş birliği ile başlayan sezonun ilk seferinde vatandaşlar, kapıda vize uygulamasından yararlandı. Teos Marina Müdürü Faruk Günlü, kapıda vize uygulaması nedeniyle yolcu sayısının artmasını beklediklerini söyledi. 

İzmir'de Birlik ve Beraberlik Mesajı: Başkan Tugay, Eskişehirlilerle Aşure Etkinliğinde Buluştu İzmir'de Birlik ve Beraberlik Mesajı: Başkan Tugay, Eskişehirlilerle Aşure Etkinliğinde Buluştu

Günlü, "Sezonun ilk seferi. Pandemi döneminde seferler azalmıştı. Bu sene İDO ile iş birliği yaptık. 1 saatte Samos’a gidebiliyoruz. Heyecanlıyız. Kapıda vize konusundan dolayı yolcuların sayısı artacaktır" dedi.

Seferihisar-Samos Hattı 45 Euro

İDO Operasyon Koordinatörü İsmail Demir de fiyatlar hakkında bilgi vererek, "İDO’nun 37 yıllık tecrübesi var. Artık Ege adalarındayız. Diğer adalar içinde araştırma yapıyoruz. 21 deniz otobüsümüz var. Dünyanın sayılı firmalarındanız. Kapıda vize uygulaması başladı. Ufak tefek aksaklıklar giderilecek. Seferihisar-Samos hattı 45 Euro fiyatında. Gidiş dönüş şeklinde. Kuşadası-Samos ise 52 Euro. Seferihisar’dan Samos’a 1 saatte gidiyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan