Seferihisar Belediyesi ile DİSK/Genel-İş, Tüm-Bel Sen ve Belediye-İş Sendikaları arasında toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. Belediye iştiraki altında çalışan 504 işçi, 28 kadrolu işçi ve 122 memuru kapsayan toplu iş sözleşmeleriyle zam oranı toplamda yüzde 85'e kadar yükseldi. Bayram vesilesiyle Seferihisar Belediyesi, tüm çalışanlarına yüzde 85'in üzerinde zam yapma kararı aldı. İmza törenine Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Tüm-Bel Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Cevdet Keleş, Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Turan Dündar, Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi adayları ve belediye personelleri katıldı. 

Seferihisar Belediyesi Zam Artışında Metropol İlçeler ile Yarışıyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin "Öncelikle hepinize çok yürekten bir teşekkür etmek istiyorum. Hepinizin tek tek emeğine sağlık. 5 yıl boyunca sizlerle olmak benim için tarif edemeyeceğim kadar değerliydi. 2019’da hatırlarsanız göreve geldiğimde bir söz vermiştim. Bir gün bile maaşlarınızı geç ya da eksik almayacaksınız demiştim. Çok şükür o günleri atlattık. Maaşlarını zamanında ödeyen, zam artışlarında metropol ilçeler ile yarışan bir belediyeyiz” dedi.

'Seferihisar İçin Daha Çok Yapacak İşimiz Var'

Başkan Yetişkin, “Gerekirse gecenin köründe yatağınızdan kalkıp göreve gittiğinizi, yaz kış demeden gece gündüz nasıl çalıştığınızı biliyorum. Size bunları söyleyenlere sakın kulak asmayın. Ben sizden razıyım arkadaşlar. Hepinizden Allah razı olsun. 5 yıl önce 600 kişiydik. Bugün tam 800 kişilik kocaman bir aile olduk. Soframız genişlemeye devam edecek. Seferihisar için daha yapacak çok işimiz var. Ben 5 yıl daha sizlerle beraber yol yürümek istiyorum. Sizlere güvenim tam. Hep beraber çalışacağız. Hep beraber kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan