CHP Genel Başkanı Özel, İzmir'de gerçekleştirdiği etkinlikler sırasında Ödemiş ve Tire'de vatandaşlarla buluştu. Özel, CHP'nin Tire Belediye Başkan adayı Hayati Okuroğlu'nu tanıtarak 31 Mart yerel seçimleri için bilinçlendirme çalışmalarına devam etti. Özel, Tire'de büyük bir heyecanın olduğunu ifade ederek 39 yaşındaki adaylarına destek çağrısında bulundu. Okuroğlu'nun 'İşim gücüm Tire' sözlerine dikkat çekerek halktan destek istedi.

'Biz Tire'yi Memleketimiz Biliriz'

İzmir programları kapsamında 5 yerde miting yapacaklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Hava kapalı, bakalım nerede yağmur yağacak? Nerede güneş açacak derken, Tire'ye geldik. Otobüsün üstüne çıkarken yağmur başladı. Memleketim olan Manisa’mızda bu makbuldür, berekettir, yağmur iyidir. Gelecek güzel günlerin habercisidir. Biz Tire’yi memleketimiz biliyoruz. Burada çok arkadaşım var, çok dostum var. Bu benim 10 yaşından beri büyüdüğüm memleket İzmir. Ortaokulu, liseyi, üniversiteyi okuduğum. Vatani görevimi yaptığım memleketim İzmir. Bu güzel İzmir'de iki gündür sizin gibi güzel insanlarla büyük bir heyecanı paylaşıyoruz” dedi.

'Hayati'yi Tire'de Atatürk'ü Sevenlere Emanet Ediyoruz'

Tire Belediye Başkan Adayı Hayati Başkanı vatandaşlara tanıtan Özel, “Hayati Başkan, mali müşavir, çalışkan bir arkadaşımız, 3 yıl gençlik kolları başkanlığımızı yaptı. İlçe başkan yardımcılığımızı yaptı. Siyasetten geliyor. Gençlik kollarından geliyor. Tire’nin bir evladı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir'de 40 yaş altındaki 12 göz bebeği gencinden bir tanesi. Tire’nin her yaştan gençlerini ona emanet etmeye geldim. Sebebi ise bu partinin kurucusu aynı zamanda Cumhuriyetin kurucusu diyor ya, ‘Benim iki büyük eserim varsa bunlardan biri Cumhuriyetse diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir diyor. Partinin ilk genel başkanı Cumhuriyetin kurucusu bu Cumhuriyeti kurdu ama genel başkanlara emanet etmedi. Milletvekillerine, MYK üyelerine hatta askerlere ve Cumhuriyet Genel Kurmay başkanlarına emanettir demedi. Cumhuriyeti, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hayati gibi gençlere emanet etti. Bizde Hayati’yi Tire'de vatanını, milletini seven, Atatürk'ü seven, herkese emanet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bayındır

Özel, İzmir programının bir parçası olarak Bayındır'ın belediye başkan adayı olan Davut Sakarsu'yu halkla buluşmalarında tanıttı. Özel, Sakarsu'nun Bayındır'daki çalışmalarını vurgulayarak, Şoförler Nakliyeciler Odası Başkanı, Taşıma Kooperatifi Başkanı, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası gibi rollerine dikkat çekti. Ayrıca, Özel, Sakarsu'ya Bayındır belediyesini devralma görevini vererek, partilerinin Atatürk tarafından kurulan bakış açısını halkçı belediye yönetimiyle Bayındır'da iktidara taşıma görevini üstlendiklerini belirtti.

'Çiftçimize de Çiçekçimize de Sahip Çıkacağız'

Bayındır’ı en güzel günlerine taşımak isteklerini dile getiren Özgür Özel, “Ramazan ayı mübarek ay, oruçlarınızı Allah kabul etsin. Ramazanınız mübarek olsun. Bayındır deyince çiçek kooperatifi akla geliyor. Kooperatifçilik deyince Karaoğlan Ecevit, Cumhuriyet Halk Partisi akla geliyor. Ama bu çiçek kooperatifine en büyük destek deyince öncelikle bir Aziz Kocaoğlu’na bir selam yollayalım. Ardından Tunç Soyer Başkanımıza bir selam yollayalım. Tunç Başkanın Bayındır'a kurduğu süt fabrikası başkalarının eline bakmaktan İzmir Büyükşehir eliyle ürünlerinizin değerlendirilmesini sağlıyor. Çok önem veriyoruz. Cemil Başkan kırsal politikalarda, hayvancılıkla, özellikle sütçülükle uğraşanlara katkı sağlamak için heyecanlanıyor. Davut Başkan'la, Cemil Başkan el ele çiftçimize, besicimize, hayvancımıza, sütçümüze sahip çıkacak söz veriyoruz. Biz; çiftçinin, çiçekçilikle, hayvancılıkla uğraşanların derdini, çilesini biliyoruz. Aslında bu dönem bütün dünyanın köylülere, çiftçilere sahip çıktığı bir dönem” diye konuştu.

Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan