Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bayraklı'da düzenlenen iftar programında halkla bir araya geldi. Özel, "Son üç ay içinde Filistin'de yaşanan olaylar endişe verici bir noktaya ulaştı. Hamas'ın saldırılarına karşılık İsrail'in devlet terörü uygulaması sonucunda maalesef 32 binden fazla Filistinli yaşamını yitirdi. Bu durum uluslararası toplumun titizlikle gözlemlemesi gereken bir insani krize dönüştü." dedi. Özel, bu kapsamda, uluslararası toplumun, bölgede barışın sağlanması için gerekli adımları atarak tüm taraflara çağrıda bulunması gerektiğini vurguladı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Özel, Bayraklı Belediyesi Başkan adayı İrfan Önal'ı tanıtarak, “İrfan Önal, partide emek veren herkesin çok yakından tanıdığı, 20 yaşında Gençlik Kolları Başkanı olan, benimle birlikte parti meclisi üyeliği yapan, 2019'dan beri Bayraklı'da Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği görevlerini götüren, Cumhuriyet Halk Partisi'nde gençlik kollarında mücadele etmiş ve bu mücadelelerin sonunda nereye geldiyse kendi emeğiyle gelmiş bir kardeşimizdir. Kendisine, onu destekleyen bütün gençlik kollarına, yüreği onunla birlikte olan adaylaşma sürecinde İrfan için katkı koyan bütün gençlik kollarının ortak adayı olan İrfan kardeşime başarılar diliyorum. Yolu açık olsun” dedi.

'Filistin'e Sahip Çıkan Pozisyon, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Pozisyonudur'

İslam coğrafyasında çok fazla üzücü olaylar olduğunu ifade eden Özel, “Öncelikle dün Rusya'da yapılan saldırıda son bilgilere göre 160'a yakın kişi, hem de çoluklarıyla çocuklarıyla, eşleriyle hiç günahları olmayan bir toplumsal alanda katledildiler. Ben Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Putin'e ve yine Rusya Büyükelçisi'ne hepimizin üzüntülerini ileten birer mesaj yolladım. Orada hayatını kaybedenlere de Allah'tan rahmet diliyoruz. Yine üç aydır Filistin'de Hamas'ın yapmış olduğu bir saldırıya cevaben İsrail'in yapmış olduğu devlet terörüyle Filistin'de 32 bin kişiden fazla insan hayatını kaybetti. 32 bin kişiden fazla kişi hayatını kaybetti. Bunların yarısından fazlası kadın ve çocuktu. Bu katliama dur demek için dünyadaki 140 ülkedeki siyasi akrabalarımıza mektuplar yazdım. Bugün Türkiye'nin sıcak gündeminde de Filistin var olmalı. Orada akan kan durmalı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak üçüncü Genel Başkanımız Karaoğlan, rahmetli Bülent Ecevit'in durduğu noktadayız. Her ikisine de Allah rahmet eylesin. Yaser Arafat'la kurduğu dostluk, dayanışma ve Filistin'e sahip çıkan pozisyon, Cumhuriyet Halk Partisi'nin pozisyonudur. Türk solu asla ve asla Filistin davasına uzak değildir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan