İzmir'in Gaziemir ilçesinde, meydana gelen olayda 44 yaşındaki Oğuz Erge, 'soğuktan üşümesin' diye aldığı müşterisi 19 yaşındaki Delil Aysal tarafından sırtından vurularak öldürülmüştü. OLay hakkında bugün görülen karar duruşmasında, katil zanlısı 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'nitelikli yağma' suçundan 14 yıl 10 ay ile 'ruhsatsız silah taşıma' suçundan da 2 yıl 10 ay olmak üzere 17 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kararın açıklanmasının ardından taksici Erge'nin mesai arkadaşları karara ilişkin yorumda bulundu. 

'Oğuz'u Geri Getiremeyiz Ama Karardan Çok Memnunuz'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Vahşi cinayete kurban giden Oğuz Erge'nin Kahramanlar Taksi Durağı'ndan mesai arkadaşı olan Kadir Altanhan, verilen karardan dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Altanhan, 'Oğuz gitti, katili müebbet aldı evet ama Oğuz'u geri getiremeyiz. Ailesine bir Oğuz daha veremeyiz. Taksici esnafını koruyabilmek için yüksek araçlar ve korumalı kabin kurulmasında ısrarcıyız. Yargının kararından dolayı çok memnunuz, müebbet hapis kararı yüreğimize su serpti. Ama giden gitti, olan Oğuz'a oldu' dedi. 

'Çok İyi Bir Arkadaştı'

Erge'nin başka bir mesai arkadaşı Ahmet Oruncak ise 'Ölmeden 2 gün önce, memleketinden topladığı meyveleri getirip bize dağıtmıştı. 2 gün sonra olayı duydum ve kahroldum. Çok iyi bir arkadaştı, Allah rahmet eylesin. İyi bir dostumuzdu. Burada beraber mesai harcadık onca zaman ve hiç beklenmedik bir şeydi. Keşke yaşamasaydık, gerçekten çok üzücü. Ama yargının kararından dolayı da mutluyum verilmesi gerekilen karar da buydu. İçimizden geçen ise, 'keşke o katil yok olsaydı' ama hukuk boyutunda içimize su serpen bir karar oldu' açıklamasında bulundu.

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan