Bayraklı'da uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 3 gözaltı Bayraklı'da uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 3 gözaltı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Konak ilçesi Şehit İdari Ataşe Çağlar Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, öğrencilerin derste çektiği görüntüler pes dedirtti. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinde 11. sınıftan iki öğrenci, öğretmenlerinin karşısında dans ederek Tik Tok için video çekti. Öğretmenin tüm uyarısına rağmen kayda devam eden öğrenciler, görüntüleri daha sonra da sosyal medya hesaplarından paylaştı.

'Öğrenciler Bilinlendirilecek, Velilere Rehberlik Verilecek'

Sosyal medyada yayılan ve tepki çeken görüntülerin ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. Öğretmene saygısızlık içeren görüntülerle ilgili, iki öğrenci hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. 

Soruşturma sürecine ilişkin yapılan açıkalamda, 'Öğrencilerin bu tür davranışların kabul edilemez olduğunu anlamaları ve eğitim kurumlarında saygı ve nezaketin önemini kavramaları için gerekli adımlar atılacaktır. Eğitim camiası, öğrencilere saygılı davranışların ve kurallara uymanın önemini vurgulamaya devam edecek ve benzer durumların tekrarlanmaması için gerekli tedbirler alınacaktır. Öğrencilerin sosyal medya kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi ve olumsuz etkileşimlerin önlenmesi için velilere de destek ve rehberlik sağlanacaktır.' ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan