Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen milli muharip uçak projesi KAAN'ın mühendisleri ağlar Özüölmez ve Özlem Külahcı, İzmir'de gençlerle bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Çeşme bayram tatilinde yoğunluk rekorl kırıldı: 150 Bin Araç Girişi, 1 Milyon Ziyaretçi Hedefi! Çeşme bayram tatilinde yoğunluk rekorl kırıldı: 150 Bin Araç Girişi, 1 Milyon Ziyaretçi Hedefi!

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; KAAN projesinde yer alan Kurumsal Marka Uzmanı Özlem Külahcı, etkinlik hakkında açıklama yaptı. Külahcı, "Bugün TUSAŞ olarak İzmir Kız Lisesi'ndeyiz. Biliyorsunuz Türkiye'nin havacılık ve uzay geleceğini inşa eden projeleri yapıyor TUSAŞ. Bunların içinde milli muharip uçağı Kaan, Gökbey, Hürkuş, Hürjet var. Biz de bugün geleceğin yetenekleriyle buluşmak için buraya geldik. Burada lise öğrencilerini, daha üniversitede bölüm seçimlerini yapmadan aslında onlara ilham olmak için, Türkiye'nin her yerine gidip mühendislik mesleğini, TUSAŞ'ı, havacılık ve uzay alanında neler yaptığımızı onlara anlatmaya çalışıyoruz. Umarım güzel bir başarıya ulaşır diye düşünüyorum" dedi.

"Genç arkadaşlarımızın zihinlerini aydınlatmak için geldik"

Henüz 25 yaşında olan KAAN mühendislerinden Çağlar Özüölmez ise aynı zamanda memleketi olan İzmir'de bu sunumu yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Öğrencilerin bütün sorularını cevaplayacaklarını söyleyen Özüölmez, "Burada olduğum için çok mutluyum. Burada genç arkadaşlarımıza ilham kaynağı olmak, onların sorularını cevaplandırmak ve onların zihinlerini aydınlatmak için buraya geldik. Onlara güzel bir sunum yapacağız. Ben aynı zamanda helikopter tarafında da çalışıyorum. Gökbey helikopterimizin de inşallah yakın zamanda teslimatı olacak. O da biliyorsunuz ki milletimiz için en büyük projelerden bir tanesi. Memleketimde olduğum için, doğdum büyüdüm topraklarda olduğum için gerçekten çok mutluyum. Aynı zamanda hemşehrim olan genç arkadaşlarımın da burada beni dinlemeye gelmeleri beni ayrıca mutlu etti" sözlerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan