İzmir'de taksi ücretlerine zam geliyor: Ne zaman, ne kadar? İzmir'de taksi ücretlerine zam geliyor: Ne zaman, ne kadar?

Menemen Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği 460 metrelik dev battı-çıktı projesini, 120 günlük bir sürecin sonunda vatandaşların katılımıyla görkemli bir törenle hizmete açtı. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, coşkulu kalabalığa hitap ederken duygusal anlar yaşayarak, projenin hayal edilmesi, çalışılması ve başarılmasının gururunu dile getirdi. Başkan Pehlivan, battı-çıktının kısa sürede tamamlanarak açılmasının, ilçeye kazandırılan bir eserin yanı sıra Menemen ve İzmir trafiğine de rahatlama sağlayacağını belirtti.

'Gücünüz Yetmez, Yapamazsınız' Dediler

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Alkışlar arasında kürsüye çıkan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Dile kolay, 22 yıldır birçok siyasinin sözünü verip yapmadığı, yapamadığı bir hizmetin açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Menemen’imizin uzun yıllardır trafik probleminin en önemli nedenlerinden biri olan battı-çıktının olmayışı bu bölgede ciddi kazalara da neden oluyordu. Bugün battı-çıktımızı yapmak da, açmak da bizlere nasip oldu. Bu projemiz için yola çıktığımızda 'yapamazsınız' diyenler oldu. 'Siz ilçe belediyesisiniz, gücünüz yetmez. Bu sizin işiniz değil, siz büyükşehir belediyesi misiniz?' diyenler oldu. Bizi hayal kurmakla, hayalperest olmakla suçladılar kıymetli hemşehrilerim. Oysa hayal kurmak önemlidir; çünkü her şey hayal etmekle başlar. Bizim ayakları yere basan hayallerimiz var. Bu nedenle başkalarının hayal bile edemediği ne varsa biz hepsini kararlılıkla bir bir hayata geçiriyoruz" dedi.

Tarihinin En Büyük Yatırımı

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ da, battı-çıktı için Aydın Pehlivan’ın nasıl mücadele ettiğini anlattı.

Dağ, “Aydın başkanımız Ankara’ya geldi, ilçemizin bu ihtiyacını, bu projesini bizimle paylaştı. ‘Başkanım bizim ne yapıp ne edip bunu Menemen’e kazandırmamız lazım. Öncelikli ihtiyacımız’ dedi. Gözünde o kararlılığı gördüm. Ulaştırma Bakanımızın kapısını çaldık. Gerekli izinleri alıp, hemen yola koyulduk. Günün sonunda Menemen Belediyemizin tamamen kendi öz bütçesiyle buranın yapımını tamamladık. Battı-çıktımız; 460 metre uzunluğunda, iki geliş, iki gidiş şeklinde ve toplam dört şeritten oluşuyor. Üstünde yer alacak kavşak noktasına da Menemen’imize yakışır Atatürk anıtını ve peyzaj çalışmasını gerçekleştirdik. Tarihinin en büyük yatırımı olan bu projemiz sayesinde, Menemen’de hem yayalarımız hem sürücülerimiz rahat bir nefes alacak” dedi.

Atatürk Anıtı Yoğun İlgi Gördü

Öte yandan, Menemen 100. Yıl Köprülü Kavşağının üstünde bulunan Atatürk anıtı, yoğun ilgi gördü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetinin bulunduğu hareketli anıt, önünde yakılan meşalelerde açılışa renk kattı. Açılışa ayrıca; Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, siyasi partiler, sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan