Koyundere ve Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki iftar buluşmasına katılan Menemen Belediye Başkanı Aydın Peylivan, burada gençlere seslendi. Gençlerin eğitimine ve sosyalleşmesine verdiği desteklerle adından söz ettiren Pehlivan, bu kez de evlenecek çiftlere çeyiz yardımında bulunacağını duyurdu. 

'Gençlere Desteklerimizi Türkiye Konuşuyor'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Gençlere eğitim desteğinin yeni dönemde de devam edeceğini ifade eden Pehlivan, "Desteklerimizi sadece Menemen ve İzmir değil, artık Türkiye konuşuyor ve örnek alıyor. Gençlerimizin sosyalleşmesi için gençlik merkezlerimizi açtık ve açmaya da devam ediyoruz. Spora olan desteğimizi daha da ileri taşıyarak sürdürüyoruz. O halde bir güzel haberi de evlenecek olan gençlerimize vereyim. Yeni dönemde evlenecek Menemenli gençlerimize çeyiz desteğinde bulunacağız. Sizleri en mutlu gününüze hazırlanırken yalnız bırakmayacağız. Size buradan Aydın Pehlivan sözü veriyorum” dedi.

'Diğer İlçelerden On Binlerce Kişi Menemen'e Geliyor'

Menemen’in artık çekim merkezi olmaya başladığını söyleyen Başkan Pehlivan, “Bu döneme kadar Menemenli hemşehrilerim hafta sonu olduğu zaman, nereye gideceğini düşünüyordu. 2 hafta önce açtığımız Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyüyle birlikte diğer yerlerde yaşayan vatandaşlarımız Menemen’e akın etmeye başladı. Çocuk köyümüze sadece ilk hafta 100 bin kişi geldi. Bornova’dan, Bayraklı’dan, Güzelyalı’dan, Narlıdere’den, Karşıyaka’dan on binlerce kişi, çocuklarını da alıp Menemen’e geldi. Kazanan Menemen oldu, Menemenliler oldu. Yeni dönemde yapacağımız dünyanın en büyük dönme dolabıyla, bölgenin en büyük aqua parkıyla, dev akvaryum parkımızla, plajımızla, kütüphanelerimizle, film platosuyla, macera park ve kamp alanlarımızla sadece İzmir’den değil, Ege’nin ve Türkiye’nin her yerinden vatandaşımız Menemen’e gelecek. Artık Menemen gidilen değil, akın akın gelinen bir ilçe olacak” dedi.

Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan