İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

Menemen Belediyesi, mart ayında ardı ardına gerçekleştireceği açılışlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Belediyenin kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiği projeler arasında, Çanakkale asfaltı üzerinde 460 metre uzunluğundaki battı-çıktı projesi ve Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü bulunuyor. Ayrıca, Asarlık Sosyal Tesisi adıyla bilinen ve içinde biri açık biri kapalı olmak üzere iki yarı olimpik yüzme havuzu ile bölgenin en büyük fitness merkezlerinden biri olan tesiste 10 bin metrekarelik alanda yapılan çalışmalar da tamamlandı. Bu dev projelerin açılışı, pazartesi günü itibariyle başlayacak ve bölge halkının hizmetine sunulacak.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bu projelere ek olarak; Çukurköy tesisleri, Kent Gözü Park Alanı ve Botanik Bahçesi, İlker Katipoğlu Parkı, Türkelli Kapalı Pazar Yeri, Pir Sultan Abdal Parkı, Ulukent Aile Sağlığı Merkezi ve kafeterya, Uğur Mumcu Parkı, Seyrek Kapalı Pazar Yeri, Seyrek Parkı ve Ulukent MEBGEM şubesi gibi vatandaşın farklı ihtiyaçlarına yanıt verecek birçok tamamlanan proje için de kurdele kesilecek.

'Menemen'i Hayranlıkla Bakılan Bir Kent Haline Getirdik'

Açılışlara ilişkin açıklamalarda bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Bugüne kadar İzmir’in merkezinde ne varsa Menemen’e de kazandırmak istediğimizi dile getirdik. Bu ay gerçekleştireceğimiz açılışlar, bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak. Yaşayan ve yaşatan kent Menemen, açılışını yapacağımız her projeyle çekim merkezi olma hedefine yaklaşmış olacak. Projelerimiz içinde eser ve hizmet belediyeciliğinin örnekleri yer alıyor” dedi.

Mart ayı başından itibaren adeta bir açılış yağmuru yaşanacağını ifade eden Başkan Pehlivan, “Heyecanla ve çok çalışarak ilçemizde hemşehrilerimizin ve Menemen’in ihtiyacı olan öncelikleri bir bir hayata geçiriyoruz. Çok uzun yıllar kentin en büyük sorunlarından biri olan trafik konusuna battı-çıktı projemizle neşteri vurduk. Menemen’in trafik sorununa karşı kendi öz kaynaklarımızla yapımını gerçekleştirdiğimiz battı-çıktı projemizi, mart ayının ilk haftasında trafiğe açıyoruz. Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü, Ulukent’imizde çocuklarımızın kahkahalarına, eğlenmelerine ev sahipliği yapacak. Menemenli çocuklarımız, yüzmeyi sulama kanallarında değil hem açık hem de kapalı yarı olimpik havuzlarımızda öğrensin diye Asarlıkta gençlik merkezi kurduk. Ege'nin en büyüklerinden biri olacak içerisinde basketbol sahası, saunaları da bulunan fitness center açılışımızı da 4 Mart Pazartesi günü açacağız. Tüm bunlarla birlikte açıklayacağımız yeni projelerimiz için de 31 Mart’tan sonra yapacağımız hamleler, Menemen’i hayranlıkla bakılan ve cazibe merkezi yapacak bir kent haline getirecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan