Altay'ın tesislerinde doğalgaz yaklaşık 1 aydır kesik. Sorunun sebebi ise ödenmeyen faturalar. Mali sıkıntılar içinde olan Altay, bu yükün altında eziliyor ve bu durum tesisleri de olumsuz etkiliyor. Doğalgazın kesik olması sadece ısınma problemlerine yol açmakla kalmıyor, kulüpte yemek çıkmasını da engelliyor. Bu durum futbolcular ve çalışanlar için büyük bir sıkıntı yaratıyor.

99. yaşını kutlayan Göztepe, stadyum kapasitesini artırmayı planlıyor 99. yaşını kutlayan Göztepe, stadyum kapasitesini artırmayı planlıyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Mali ve sportif açıdan tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Altay'da sular durulmuyor. Takımda yer alan oyuncuların alacaklarını tahsil edemediği için ayrılık aşamasına geldiği kaydedilirken, bir flaş gelişme de tesislerde yaşandı. İzmir ekibinin, Gaziemir'deki Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'ndeki doğal kazının ödenmeyen faturalar nedeniyle yaklaşık 1 aydır kesik olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra geçtiğimiz ay elektrik faturasının da ödenmemesi üzerine yaklaşık 6 saat boyunca elektriklerin kesildiği ve daha sonra yöneticilerin kaynak bulup tekrar açtırdığı ifade edildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan