Kurban Bayramı'na sayılı günler kala İzmir Otogarı'nda ciddi manada yoğunluk arttı. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden günde bine yakın otobüs diğer şehirlere gitmek için çıkış yaparken, bayram için biletler şimdiden tükendi.

Firma yetkililerinden Mustafa Sıriş ve Mevlüt Çakmak, yüzde 100 doluluk oranına ulaştıklarını ve ilave seferler düzenlediklerini belirtti. Ancak yoğunluk nedeniyle bilet bulmak giderek zorlaşıyor. Örneğin İzmir-İstanbul arası bilet 1,120 TL'ye, İzmir-Antalya arası 683 TL'ye kadar yükseldi.

Vatandaşlar, bilet bulmakta zorluk çektiğini ve uzun mesafeler için özel araçlarıyla yola çıkmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Firma yetkilileri, vatandaşların internetten bilet almamaları, otogardan yardım istemeleri gerektiğini söyledi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Firma yetkililerinden Mustafa Sıriş (54), yüzde 100 doluluğa ulaştıklarını, ilave seferler düzenlediklerini söyledi. Okulların kapanmasına az kalması ve Kurban Bayramı nedeniyle yoğunluğun arttığını ifade eden Sıriş, bilet bulamayan vatandaşların otogara gelebileceğini, kimi zaman iptaller nedeniyle boşlukların oluştuğunu söyledi.

Uzun mesafelere ilave seferlerin açıldığını aktaran bir başka firma yetkilisi Mevlüt Çakmak da (54), kısa mesafelere ise günübirlik ek seferler düzenlediklerini, yoğunluğa göre 15 dakikada bir sefer planlandığını ifade etti. Araç konusunda sıkıntı olmadığını dile getiren Çakmak, vatandaşların sadece internetten bilet bakmaması gerektiğini, otogardan da yardımcı olunabileceğini sözlerine ekledi.

Fiyatlar Arttı: İzmir-İstanbul Arası Bin 120 TL Oldu

Bayram yoğunluğundan dolayı zor bilet bulduğunu ifade eden ve İzmir'den Batman'a giden Muzaffer Demir (38), yer bulmanın kolay olmadığını söyledi. Dönüşte de yer bulamadığını anlatan Demir, özel araçlarıyla tekrar İzmir'e geleceğini belirtti.

İnternetten bileti kolay bulduğunu aktaran ve Belçika'da yaşayan Selen Yılmaz da, yoğunluğun böyle zamanlarda normal olduğunu söyledi. Dönüş biletini de ayarladığını ifade eden Yılmaz, uçak biletlerinde de yoğunluk olduğunu dile getirdi.

Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik

Öte yandan, İzmir-İstanbul arası biletler bin 120 TL'den, İzmir-Antalya arası 683 TL'den, İzmir-Ankara arası 735 TL'den, İzmir-Bursa arası 500 TL'den, İzmir-Van arası ise 2 bin 200 TL'den satılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan