Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan Çarşı ve Mahalle Bekçileri, rutin devriye görevi sırasında Gıda Çarşısı sokaklarında 2 şüphelinin motosikletin direksiyon kilidini kırıp sürüklediğini tespit etti. Şüphelileri yakalamak amacıyla harekete geçen bekçiler, kısa süren bir kovalama sonucunda G.G. ve K.Y. adlı 2 şüpheliyi başarılı bir şekilde gözaltına aldı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor

Yakalama Anı Güvenlik Kamerası Tarafından Görüntülendi 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Öte yandan, hırsızların motosikleti çalma teşebbüsü ve bekçilere yakalanma anı ise sokakta bulunan bir güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntüde, erkek olan kişinin motosikleti çalma teşebbüsü, kadın olan diğer şüphelinin de etrafı izlediği anlar yer alırken, bekçileri gördüğünde kaçan şüphelilerin kıskıvrak yakalandığı anlar yer aldı.

G.G. ve K.Y., sorgulanmak üzere Boğaziçi Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan