Aliağa'da usta sorunu: Sanatkarlar çırak bulamıyor, meslekler yok oluyor Aliağa'da usta sorunu: Sanatkarlar çırak bulamıyor, meslekler yok oluyor

İzmir'in Konak ilçesinde polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, kaçak silah imalatı yapıldığı belirlenen bir atölyeye baskın yapıldı. Baskında 7 ruhsatsız tabanca, çok sayıda silah parçası ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 2'sinin kesinleşmiş hapis cezası ile de arandığı ortaya çıktı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Kuruçay semtinde bulunan bir adreste silah imalatı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Savcılıktan alınan izinle adrese operasyon gerçekleştiren ekipler, 7 ruhsatsız tabanca, çok sayıda silah parçası ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi.

3 Şüpheliden 2'si Firari Çıktı

Operasyon kapsamında olayla ilgili S.D. ve B.E. ile M.L. gözaltına alınırken, yapılan sorgulamada S.D.'nin cezaevi firarisi olduğu ve 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu, B.E.'nin ise hakkında kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay  

Editör: Erdoğan Kan