Olay, Konak ilçesine bağlı Ferahlı Mahallesi'nde yaşandı. Bir taksici, aracına aldığı kadın müşterinin sevgilisi olduğu öğrenilen bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Taksici saldırı sonrasında polis merkezine giderek şikayette bulundu. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, saldırganın kimliğini tespit ederek, saklandığı adreste yakaladı. M.A. (26) ifade vermek üzere emniyete götürüldü. Saldırı anı, takside bulunan araç içi kamerası tarafından kaydedildi.

Taksici Durmayınca Öfkelenmiş 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Taksiciyi darbeden M.A.'nın, araçtaki kadın yolcunun ayrıldığı sevgilisi olduğu, tartıştıkları sırada taksiyi durdurup bindiğini, peşinden gittiği taksinin şoförü Kaya Özel'i durması konusunda uyardığını ancak durmayınca öfkelendiğini ve olayın gerçekleştiğini söylediği öğrenildi. Hırsızlık, tehdit, hakaret ve uyuşturucu gibi suçlardan da kaydının olduğu öğrenilen M.A., emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Buca'da tribün lideri Evren Yiğit ile AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın arasında silahlı kavga: 1 ölü, 2 yaralı Buca'da tribün lideri Evren Yiğit ile AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın arasında silahlı kavga: 1 ölü, 2 yaralı

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan