46 yaşındaki Rus hasta Aleksandra Kosenko, her iki kalçasına da protez takılması gerektiği teşhisi konduktan sonra son çare olarak İzmir Şehir Hastanesi'ne başvurdu. Kosenko, kök hücre tedavisi sayesinde ameliyat olmadan sağlığına kavuştu.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Son olarak, Rus vatandaşı 46 yaşındaki Aleksandra Kosenko, kalça ağrıları nedeniyle her iki kalçasına protez önerildiği için araştırmalar sonucunda İzmir Şehir Hastanesi Ortopedi Kliniğini tercih etti. Ortopedi Uzmanı Dr. İlker Şenses, Kosenko'ya yapılan tetkikler sonucu kalça avasküler nekroz (kan akışının yetersizliği nedeniyle kemik dokusunun zayıflaması) tanısı koydu ve kalça protezi yerine kök hücre tedavisi uyguladı. Ameliyathanede anestezi altında yarım saat süren kapalı yöntemle yapılan işlem sonrası, Kosenko bir gün sonra şifa ile taburcu edildi.

'Gelişmiş Teknolojiyi Tercih Ettim'

Kosenko, hastane hakkında duyduğu olumlu yorumlar ve gelişmiş teknolojisi nedeniyle İzmir Şehir Hastanesini tercih ettiğini belirterek, "Rusya’dan geldim ve hastane hakkında çok güzel şeyler duydum. Buradaki gelişmiş teknoloji nedeniyle de burayı tercih ettim. Çok memnunum. Doktorum ve personeller çok ilgilendiler, hizmet çok güzel. Rusya’da herkese tavsiye edeceğim" ifadelerini kullandı.

Hurda Arabalara Hayat Veren Demirkaya Kardeşler Hurda Arabalara Hayat Veren Demirkaya Kardeşler

Bir Gün Sonra Taburcu Oldu

Ortopedi Uzmanı Dr. İlker Şenses ise, "Türkiye’de doktor olarak çalışan ablasının tavsiyesi üzerine Rusya’dan gelen, kendisi de doktor olan hastamıza kendi ülkesinde tanı konmuş ve kalça protezi önerilmişti. Kliniğimizde yaptığımız tetkikler sonucu erken evre kalça avasküler nekroz tanısı koyduk ve kalça eklemini kurtarabilmek için kök hücre tedavisi uygulama kararı aldık. Sağlığına kavuşan hastamız bir gün sonra taburcu edildi" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan