İzmir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Kiraz ve Ödemiş ilçelerinde etkinlik gösteren 'Kardeşler Çetesi' adlı suç örgütüne yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sırasında, örgütün uyuşturucu madde imalatı ve ticareti, suça azmettirme, hırsızlık, 6136 sayılı kanuna muhalefet, yağma, mala zarar verme, fuhuş yer temin etme, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama gibi suçları örgütlü bir şekilde işlediği belirlendi.

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Toplamda 14 şüpheli tespit edildi ve yapılan adres baskınları sonucunda 13 şüpheli gözaltına alındı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Jandarma ekipleri tarafından adreslerde yapılan aramalarda ise, farklı tür ve miktarlarda uyuşturucu maddelerin yanı sıra 2 ruhsatsız tabanca, 4 av tüfeği, silahlara ait fişekler ile senet ve alacak defterleri ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere jandarmaya götürülürken firari olan 1 kişiyi yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan