İzmir'in Konak ilçesinde yer alan Kızlarağası Hanı karşısındaki bir dükkanda henüz sebebi bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın sebebiyle çıkan yoğun dumandan çok sayıda vatandaş etkilendi. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Edinilen bilgiye göre, Kızlarağası Hanı'nın hemen karşısında bulunan 871 Sokak'taki iş merkezinin ikinci katındaki bir bijuteri işletmesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler, çevredeki iş yerlerine de sıçradı. Olayın bildirilmesi üzerine, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve sağlık personeli yönlendirildi. Yangın sebebiyle çıkan yoğun duman nedeniyle iş merkezindeki dükkanlar boşaltıldı. Dumandan etkilenen bazı vatandaşlara sağlık görevlileri ilk müdahaleyi ambulans içerisinde yaptı.

Yangın 3 Dükkana Sıçramış

Öte yandan, yangının çıktığı bazı dükkanların kepenklerinin kapalı olması sebebiyle, itfaiye ekipleri kepenkleri keserek yangına müdahale etti. Bölgede oluşabilecek patlama ihtimaline karşı da polis ve zabıta ekipleri güvenlik önlemlerini aldı. 

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, 'Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Kemeraltı’nın en büyük korkusu bu yangınlar. Yangının gündüz çıkması bizim için maalesef bir avantaj. Buna seviniyoruz. Giriş yollarına denk gelmesi çok önemli. Araçların giremediği sokaklar mevcut. Yangın sabah esnafımızın dükkanı açmasından itibaren parlamış. Ardından yan yana bulunan 3 tane dükkana ve arkaya sıçramış. Dükkanların çatısında ve eşyalarda büyük hasar oluştu.' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan