İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; TFF 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Karşıyaka’nın başına geçen Erkan Sözeri, yeşil-kırmızılı ekibin mevcut durumu ve kadrosu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Karşıyaka camiasının Süper Ligi hak ettiğini dile getiren Sözeri, "Buralardan çok çabuk sıyrılmak lazım ve Karşıyaka Spor Kulübü’nün bunu da yapacak gücü var. İnşallah bu bize nasip olacak. 3. Lig’deki şampiyonluk bizi bir nebze mutlu edebilir ama Karşıyaka 2. Lig, 1. Lig hatta Süper Lig’i hedefleyecek bir kulüp. Biz buraya şampiyonluk yaşamaya, bu takımı şampiyon yapmaya geldik. Tabi ki bu sadece benimle olmaz, futbolcularımız, yönetimimiz, taraftarlarımız, medya hatta personelimiz hepimiz el ele verip büyük bir aile olup bu mücadeleyi şampiyonlukla taçlandıracağız" dedi.

'Bu Formanın Büyüküğünü Bilmeyen Başarılı Olamaz'

Şampiyonluğa öncelikle taraftarımızı inandıracağız diyen Sözeri, ''Hem yapacağımız hamlelerle hem oyun anlayışımızla hem sahadaki duruşumuzla, rakiplerimize vereceğimiz reaksiyonla buna inandıracağız. Taraftarlarımız inanırsa maça geliyor, stada koşuyor, önce bu inanmışlığı yerleştireceğiz. Çok önemli bir detay daha var, ben nasıl büyük bir camiaya geldiğimi biliyorsam buradaki oyuncular da bu formanın büyüklüğünü bilecek. Bu formanın büyüklüğünü hissetmeyen, bilmeyen bir oyuncu zaten burada başarılı olma şansı yok. Biz bunu yüzde yüz yerleştireceğiz. Kariyerli oyuncularımız var, çok iyi oyuncularımız var, iyi bir takımımız var. Eksiklerimizi aşağı yukarı tespit ettik, ilk yarıdaki tüm maçları izledik, analizlerimizi çıkardık, teşhisleri yaptık, tedavide hazır. Bunları çok çabuk hayata geçirip inşallah şampiyon olacağız, ben bundan çok eminim'' diye konuştu.

'Oyun Anlayışımızı Takıma Yerleştireceğiz'

Önlerindeki 1 aylık sürenin çok kıymetli olduğunu vurgulayan Sözeri, ''Kampa gideceğiz burada takım birlikteliği, bütünlüğünü ekibime aşılayacağız, hazırlık maçlarıyla antrenmanlarla oyun anlayışımızı yerleştireceğiz. Oyuncumuzun da hangi takımın formasını giydiğini hissedecek. Bunları yaptığımız zaman karşılığında şampiyonluk gelecek. Bu uzak da değil. Taraftarlarımıza da büyük iş düşüyor, bizi iyi günde de kötü günde de hiç bir zaman yalnız bırakmasınlar. Stadımızı ikinci yarının ilk maçında dolu görmek istiyoruz. Biz onlara layık bir futbol, layık bir mücadele örneği göstereceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın'' şeklinde konuştu.

'Şampiyonluk Gururunu Karşıyaka'da Yaşamak İstiyorum'

26 yıl sonra Iğdır şehrini şampiyonluğa taşıdığını belirten Sözeri, ''Şimdi bu gururu Karşıyaka’da yaşamak istiyorum. Yıllarca şampiyonluk sevinci yaşamamış bir camia var, çok kıymetli bir başkan ve yönetim kurulu var. Hep birlikte şampiyonluğa odaklanmış bir yönetim kurulumuz var. Bu yolun sonu şampiyonluk bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Sadece taraftar bizim itici gücümüz olacak. Taraftarımız bizi öyle bir itecek ki oyuncularımız rakibimiz karşısında stres yapmadan bu gücü kullanacak. Taraftarımızın gücünün ne olduğunu şöyle anlatabilirim. Ben 56 yaşındayım, Karşıyaka taraftarının önüne çıksam 30 dakika futbol oynarım çünkü o taraftar beni oynatır. Taraftarlarımız bize vereceği destekleriyle şampiyonlukta en büyük pay sahiplerinden biri olacak'' dedi.

'Kaliteli ve Kariyerli Oyuncularımız Var'

Çok iyi çalışacaklarını ifade eden Sözeri, sözlerini şöyle noktaladı: ''Çok kaliteli oyuncularımız var, kariyerli oyuncularımız var, onlar liderlik yapacaklar. Kaptanlar Haydar, Adem, Cenk Ahmet gibi önemli isimlerimiz, yanında genç, üst liglerde oynamış kariyerli oyuncularımız var. Hep beraber büyük bir aile olup şampiyon olacağız, bunun başka bir açıklaması yok. Bu iş aynı zamanda inanmaktan geçiyor. Kim inanıyorsa onunla yola devam edeceğiz, bunun bilinmesini özellikle istiyorum. Bunu çok çabuk bir şekilde gerek antrenmanlarda gerekse özel maçlarda tespit edeceğiz.''

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan