Karşıyaka ilçesinde gerçekleşen olayda, kendisini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtarak insanların kapısını çalan ve tebliğ olduğunu iddia ederek boş senetleri imzalatmaya çalışan dolandırıcı, polis ekipleri tarafından yakalandı. Birçok kişiden imzalı senet toplamış olan dolandırıcı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Dolandırıcılar, farklı farklı yöntemlerle vatandaşları her gün tuzaklarına düşürürken, İzmir Karşıyaka’daki yöntem bu kadarda olmaz dedirtti.
İlçede kapı kapı dolaşan bir kişi, kendisini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtarak vatandaşlara tebliğ olduğunu, imzalamaları gerektiğini söyleyerek imza atılacak kısma boş senetler yerleştirdi.

Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı

Kağıttan basit bir düzenek yaparak bu şekilde onlarca kişiden imzalı senet topladığı tespit edilen şüpheli F.Y., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

“Resmi Belgede Sahtecilik” ve “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarını işleyen F.Y. isimli şüpheli, sevk edildiği adli makamlarca adli kontrolle serbest kaldı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan