İzmir Otogarı'nda tadilat başladı: Firma ve Belediye anlaştı İzmir Otogarı'nda tadilat başladı: Firma ve Belediye anlaştı

İzmir’de, Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda yaşanan olayda, din görevlisinin nikah öncesi dua okuma isteği kadın nikah memuru tarafından reddedildi. Nikah memuru, "Burası resmi daire, dua okumanıza müsaade edemeyiz. Evde yapabilirsiniz" diyerek elinden mikrofonu aldı. 

Ancak din görevlisi dua etmeye başladığında salonda yüksek sesle müzik açıldı ve salondakiler tepki gösterdi. Olay, cep telefonu kamerasına yansıdı. Bu durum, tartışmalara sebep oldu ve sosyal medyada da geniş yankı buldu.  

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda, nikah öncesi kadın nikah memuru ile din görevli arasında dua krizi yaşandı. Aile tarafından salona davet edilen ve nikah öncesi eline aldığı mikrofonla dua okumak isteyene din görevlisine, nikah memuru engel olmak istedi. “Burası resmi daire dua okumanıza müsaade edemeyiz, evinizde yapabilirsiniz” diyerek din görevlisinin elinden mikrofonu alan kadın nikah memuru geri çekilirken, hoca ise mikrofonsuz şekilde dua okumaya başladı. Hoca dua ederken bir anda salonda son ses müzik açılırken, misafirlerin müzik gürültüsü arasında ‘amin’ diyerek duaya katıldığı ve nikah memurunu ‘ıslıkla alkışlayarak’ protesto ettiği olay, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan