Olay, saat 22.00 sıralarında Abdi İpekçi Mahallesi 3721 sokakta bulunan bir evde meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen ve bir süredir eşinden ayrı yaşayan biri olarak bilinen Umut A. (34), yakınları vasıtasıyla eşiyle barışmak istedi ancak eşi E.A. (30) barışma isteğini reddetti. Bunun üzerine Umut A., eşyalarını toplamak istediğini söyleyerek kız çocukları Tuğçe Akbaş (6) ve S.A.'yı (10) kendisinin yaşadığı eve götürdü. Ancak evde cinnet getirdiği iddia edilen Umut A., tabancasıyla kız çocuğu Tuğçe Akbaş'ın kafasına, S.A.'nın da karnına ateş etti. Çocuklar kanlar içerisinde yere yığılırken, Umut A. aynı tabancayla kendi kafasına ateş etti. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

10 Yaşındaki Kızın Hayati Tehlikesi Sürüyor

Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Babası tarafından tabanca ile vurulan Tuğçe Akbaş, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken babası Umut A. ve S.A., Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kaldırıldı. 6 yaşındaki Tuğçe, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Baba Umut A. ve 10 yaşındaki S.A.'nın hayat tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Kendini Vuran Baba Hastande Hayatını Kaybetti

Babası tarafından tabanca ile vurulan 6 yaşındaki Tuğçe Akbaş, kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti. Baba Umut A.'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde öldü. Öte yandan 10 yaşındaki S.A.'nın hayati tehlikesinin ise devam ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan