24 Mart'ta, Zaim Ağa Caddesi'ndeki Doğanay Mahallesi'nde meydana gelen olay, A.D. (44) ve iddia edilen kız arkadaşı Ö.K. (41) arasında başladı. İddiaya göre, Ordu Caddesi'ndeki bir market alışverişi sırasında market sahibi M.A. (35) tarafından fazladan ürün alındığı iddiasıyla çift evlerine kadar takip edildi. Evlerinin kapısını çalan market sahibi ile aralarında çıkan tartışmanın ardından M.A., iddiaya göre yanında getirdiği tabancayla A.D. ve Ö.K.'ye ateş etti.

Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti

Market Sahibinin de Hırsızlıktan Suç Kaydı Varmış

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Olayın ardından kaçan market sahibi M.A., kısa süre sonra polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki ilk ifadesinde çiftin marketten alışveriş yaptıkları, daha sonradan da fazladan ürün alıp parasını vermediklerini düşündüğü için evlerine gittiği ve tartışma esnasında tabancayı ateşlediğini söylediği öğrenildi. Yapılan sorgulamada ise yaralılar A.D. ve Ö.K. ile birlikte, market sahibinin de hırsızlık ve birçok suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen market sahibi M.A., emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan