Karaburun'da yangın: Havadan ve karadan müdahale devam ediyor Karaburun'da yangın: Havadan ve karadan müdahale devam ediyor

Kayseri'de eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir eğitim uçağının kaza kırıma uğrası sonucu  Pilot Albay Uğur Yıldız ve Şehit Pilot Albay Gökhan Özen şehit düştü. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yetkililer ve askeri erkan, Şehit Pilot Albay Uğur Yıldız'ın Çiğli ilçesi Ataşehir Mahallesi ve Şehit Pilot Albay Gökhan Özen'in ise Karşıyaka ilçesi Örnekköy Mahallesi'nde bulunan evlerine gelerek acı haberleri ailelere verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Çiğli Belediyesi ile AFAD ekipleri, iki sitede de taziye çadırı kurdu. Şehitlerin evlerine ve sitelere dev Türk Bayrakları asıldı.

Öte yandan şehitlerden Pilot Albay Uğur Yıldız'ın cenazesi yarın öğle namazını müteakip Karşıyaka Beşikcioğlu camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Kadifekale Hava Şehitliğine, Şehit Pilot Albay Gökhan Özen'in ise yarın Eskişehir'de defnedileceği öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan