Sağlık sorunları sebebiyle İzmir'den İstanbul'a sık sık seyahat etmek zorunda kalan  35 yaşındaki Sevgi Canlı, bir otelde konaklarken otelin yakınındaki bir kafeye sıkça uğramış ve kafe sahibiyle tanışmış. İddialara göre, kafe sahibi tarafından yüzde 50 ortaklık teklifiyle karşılaşan Canlı, bu teklifi kabul ederek tüm birikimi olan yaklaşık 1 milyon lirayı kafenin masrafları için kullanmış. Ancak daha sonra dolandırıldığını fark eden Canlı, parasını geri istemiş ancak kafe sahipleri tarafından tehdit edilmiş ve saldırıya uğramış.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Savcılıkta dekontlara, faturalara ve dövüldüğü kamera görüntülerine ait belgelerin olduğunu söyleyen Canlı, İstanbul'da gittiği her yerde rehin alındığını ve ailesinin de defalarca tehdit edildiğini aktardı.

'Ormana Götürüp Silah Çıkardı'

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

İlk darp olayının kafede yaşandığının altını çizen Canlı, şunları kaydetti: “Kafenin gerçek sahibi beni arayıp ‘paranı vereceğiz’ dedi. Daha sonra oraya gittim. Beş adamla oturmuş, ‘bunu sana vermeyiz’ gibi tehditvari konuşmalar yaptılar. Daha sonra ben de o parayı işletme müdüründen almak için ‘onun evine bir şeyler almam gerektiğini ve her şeyin kayıtlı olduğunu’ söyledim. Adam dükkanı dağıtıyordu ve biz hava alsın diye dışarı çıkardık. Sonra ormana götürüp silah çıkardı. Bununla ilgili şikayetim de var. Yetkililerden kişilerin bulunmasını ve yargılanmasını talep ediyorum.”

'Her Gece Korkarak Uyumak İstemiyorum'

Her gün gece korkarak uyumak istemediğini söyleyen Canlı, “Benim annem ve babam da rahatsızlandı. Ben ölmek istemiyorum ve ben şu anda korkarak yaşıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan