İzmir'de, Zirek Kardeşler ve Alabaylar suç örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, örgütün popüler gece kulüplerini paravan olarak kullanarak suç gelirlerini akladığı ve uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı.

Gözaltına Alınanlar Arasından Aktif Polisler de Var!

İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

Gözaltına alınanlar arasında aktif polislerin de olduğu öğrenildi. Bu durum, operasyonun hassasiyetini ve kapsamını gözler önüne seriyor.

Suç İşleme Yöntemleri Deşifre Oldu

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir polisi, suç örgütlerinin popüler gece kulüplerini kendilerine paravan olarak kullandıklarını, gelirlerin aklandığını ve vatandaşlara uyuşturucu satarak bu gelirlerin suç örgütlerine aktarıldığını da tespit etti. Aylar süren teknik ve fiziki takibin ardından polis, şüphelilerin suç işleme yöntemlerini deşifre etti.

Operasyonun düğmesine basan ekipler, İzmir’deki ünlü bir gece kulübüne de baskın yaptı. Eş zamanlı baskınlarda; 9 bin 880 adet ecstasy hap, 5 bin 711 adet sentetik ecza hap, esrar maddesi, ruhsatsız tabancalar, fişekler ve hassas teraziler ele geçirildi.

Baskınlarda, 3’ü aktif, 1’i emekli polis olmak üzere toplam 24 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların, emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Bu arada, bir avukatında konuyla ilgili arandığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan